%d

Gün

%h

Saat

%m

Dakika

%s

Saniye

Davet

Değerli Meslektaşlarım,

21-26 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya Kaya Palazzo otelinde düzenlenecek olan 11. Gastroenteroloji Cerrahisi Kongresi'ne sizleri davet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bu kongre, cerrahi camianın bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaları, deneyimlerini paylaşmaları ve birbirlerinden öğrenmeleri için önemli bir fırsatı temsil etmektedir. Hepimizin bildiği gibi, sindirim sistemi cerrahisi alanı sürekli gelişmekte, yeni teknikler, teknolojiler ve tedaviler sürekli olarak gelişmektedir. 11. Gastroenteroloji Cerrahi Kongresi, bu heyecan verici ve hızla değişen alandaki en son gelişmelerden haberdar olmanız ve çağın ötesinde yer almanız için sizlere ideal bir platform sunmayı hedef almaktadır.

Kongremiz, sindirim sistemi cerrahisi ile ilgili çok çeşitli konularda sunum yapacak olan yerel ve ulus-lararası etkileyici bir konuşmacı kadrosunu bir araya getirecektir. Program, açılış sunumları, panel tar-tışmaları, örnek vaka incelemeleri, atölye çalışmaları ve daha fazlasının bir karışımı ile herkesin ilgi alanına hitap etmek üzere tasarlanmıştır. Kongrenin ilk gününde, inflamatuvar bağırsak hastalıkları kursu düzenlenecektir. Bu kurs, gastroenteroloji ve gastroenteroloji cerrahisi alanında çalışanlar ve bu alana ilgi duyanlar için son derece önemlidir ve bu kursu kaçırmamanızı tavsiye ederiz. İster deneyimli bir kıdemli olun ister bu alana yeni başlayan bir asistan olun, bu kongrede ilginizi çekecek bir şeyler bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu yılki kongremizde eğitim programının yanı sıra çok zengin, eğlenceli ve sürprizlerle dolu bir sosyal programın da yer alacağını duyurmaktan gurur duyuyoruz. Hem bilgilendirici hem de eğlenceli bir program oluşturmaya büyük özen gösterdik ve Antalya'da harika zaman geçireceğinize eminiz.

Bu yılki kongrenin öne çıkan özelliklerinden biri, son 10 yıldır ortak bir alan paylaştığımız Gastroente-roloji Bilim Dalı ile birlikte olan ortaklığımızın daha da artmasıdır. Bu ortaklık, vaka konseylerine ve kısa tartışmalara odaklanılarak daha da güçlendirilecektir. Bu iş birliği, cerrahların gastroenterologlarla etkileşime girmesi, deneyimlerini paylaşması ve birbirlerinden öğrenmesi için eşsiz bir fırsat sağlaya-caktır. Kongre, katılımcıların kariyerlerinde önemli bir yer edinerek kalıcı profesyonel ilişkiler kurma-ları için harika bir platform sağlayacaktır. Gastroenteroloji ve Gastroenteroloji cerrahisi, her zaman belirttiğimiz üzere bir saç örgüsü gibi iç içe çalışan bilim dallarıdır. Bu iki disiplinin birbirleriyle uyumlu şekilde çalışması, hastalarımız için en iyi sonuçları elde etmemizi sağlar. Bu yüzden, kongremizdeki sunum ve etkinliklerimizin tamamı, bu uyumlu iş birliği için tasarlanmıştır. Bize beraber çalışma fırsatı sağlayan Türk Gastroenteroloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Dilek Oğuz’a, 2023 Ulusal Gastroenteroloji Haftası Kongre Başkanı Prof. Dr. Serhat Bor’a ve tüm kongre yönetim kuruluna teşekkürlerimizi sunarız.

Bu yıl, ülkemizde Cumhuriyetin ilanının 100. yıl dönümü olması nedeniyle ayrı bir anlam ifade et-mektedir ve bu tarihi öneme sahip yılda bu kongreye ev sahipliği yapmaktan onur duyuyoruz. Kong-remiz, bu önemli dönüm noktasını kutlamak için büyük bir fırsat sunarken, aynı zamanda önemli bi-limsel faaliyetlere imza atarak, Mustafa Kemal Atatürk'ün ilkeleri doğrultusunda hiç durmadan, yılma-dan ve yorulmadan çalışmaya devam ettiğimizin kanıtıdır. Ayrıca 2023 yılının Türkiye Cumhuriye-ti'nin 100. yılı olması vesilesiyle Gastroenteroloji Cerrahisi Derneği olarak bu sene için özel olarak tasarlanmış yeni bir amblem kullanacağız. Bu amblemi kongremiz boyunca görebilirsiniz.

Bu kongreyi keyifli ve değerli bir deneyim olarak bulacağınızdan eminiz ve sizi Kasım ayında Antalya'da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz. Kongrede yerinizi garanti altına almak için bir an önce kayıt olmanızı öneririz. İster yurt dışından ister Türkiye içinden seyahat ediyor olun, Antalya'da harika zaman geçireceğinizden eminiz. 40. Ulusal Gastroenteroloji Haftası ve 11. Gastroenteroloji Cerrahi Kongresi, dünyanın dört bir yanından cerrahların ve gastroenterologların bir araya gelerek fikir alışverişinde bulunmaları, deneyimlerini paylaşmaları ve birbirlerinden öğrenmeleri için olağanüstü bir fırsat sunmaktadır. Kasım ayında sizleri Antalya'da ağırlamayı dört gözle bekliyoruz.

Saygılarla,

Prof. Dr. Erdal Birol Bostancı
11. Gastroenteroloji Cerrahi Kongresi, Kongre Başkanı